Home Uncategorized Joe Biden: Është mik imi, ky do të jetë ambasadori i ri...

Joe Biden: Është mik imi, ky do të jetë ambasadori i ri për Kosovë

36
Advertisement

Presidenti i ShBA-ve , Joe Biden ka nominuar ambasadorin e ri amerikan për Kosovë.

Jeffrey Hovenier është nominuar nga Biden për të qenë Ambasador i ShBA-ve në Kosovë,.

Për Gjerman ka nominuar Amy Gutmann.

Nominimin e ambasadorit të ri e ka uruar edhe ambasadori aktual i SHBA’së në Kosovë, Philip S. Kosnett.

“Urime kolegut dhe mikut tim Jeff Hovenier për nominim e tij si Ambasadori i ardhshëm i SHBA në Kosovë”, ka shkruar Kosnett në Twitter