Home Uncategorized Po nisej drejt Dubait me çantën plot me lekë, Por në Rinas...

Po nisej drejt Dubait me çantën plot me lekë, Por në Rinas ja cfarë i ndodh

45
Advertisement

Një 37-vjeçar nga Kosova kalon ne Rinas por nuk deklaron 15 mijë eurove në ku do të udhëtonte për në Dubai dhe paratë i njanë gjetur të fshehura në çantë.

Sipas po’licise, materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme ku sekuestroheen 15000 euro, procedohet pe’nalisht 37-vjeçari nga Kosova.

Shërbimet në vijim të kontrolleve të imtësishme, në bazë të analizës së riskut, në dalje në Pkk Rinas, kanë kaluar në vijën e dytë, për kontroll më të detajuar të bagazheve, shtetasin kosovar 37 vjeç.I cili udhëtonte për në Dubai. Si rezultat i kontrollit, shërbimet e Policisë Kutare kanë gjetur të fshehura në çantën e shtetasit kosovar, 15000 euro, të cilat ky shtetas nuk i kishte deklaruar.