Home Uncategorized Vjen paralajmerim i papritur nga Amerika per Albin Kurtin, I’a terheqin verejtjen,...

Vjen paralajmerim i papritur nga Amerika per Albin Kurtin, I’a terheqin verejtjen, Ja arsyeja

83
Advertisement

Profesori amerikan per politiken dhe ceshtjet e Ballkanit ne Universitetin e Nju Jorkut Alon BenMeir, ka thene se raporti i leshuar nga Shba mbi menyren e menaxhimit te Liqenit te Ujmanit.

Eshte i rende sishem drejt procesit te normalizimit midis dy vendeve. Ben Meir ka thene se kryeministri i Kosoves Albin Kurti dhe presidenti serb Vuçiq.
Duhet te marrin seriozisht rekomandimet, pasi nga to mund te per tojne te dyja vendet. Ai ka the ne se Kurti duhet ta dije qe presidenti amerikan Biden, nuk do te mbeshtese asnje propozim qe do te kompromen tonte te ardhmen e Kosoves.