Home Uncategorized Vjen lajmi i madh, Ja cfare to ndodhe me temperaturat nga Nesra…

Vjen lajmi i madh, Ja cfare to ndodhe me temperaturat nga Nesra…

40
Advertisement

Prej gati një jave vendi ynë është përfshirë nga i nxehti afrikan, ku temperaturat kanë shënuar mbi 42grade, Shërbimi Meteorologjik ka njoftuar se ditëve të nxehta po u vjen fundi, pasi në fundjavë temperaturat elarta do të lojnë të zbresin gradualisht.

Kryesisht të shtunën dhe të dielën temperaturat do të pësojnë renie në vlerat maksimale, ndërsa 3 ditët në vijim do të ketë edhe prezence të vraanesirave kalimtare.

Masat ajrore të nxehta që prej ditësh kanë qënë prezente mbi vendin tonë gradualisht do të terhiqeen. Temperaturat do të pësojnë renie në vlerat maksimale kryesisht ditën e shtunë dhe të dielë.

Për 3 ditët në vijim moti parashikohet kryesisht i kthjellët e vraneesira kalimtare. Era përgjithësisht do të fryjë nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m, shoqëruar me një valëzim të forces 1-2 balle.