Home Uncategorized “Gjykata Kushtetuese do ta shkarkojë, Vjosa Osmanin, Kosova shkon në zgjedhje në...

“Gjykata Kushtetuese do ta shkarkojë, Vjosa Osmanin, Kosova shkon në zgjedhje në shtator” (Video)

40
Advertisement

Në emsionin Direkt në kanalin ATV ishte i ftuar gazetari Milaim Zeka i cili ka folur rreth qëndrimeve të Kurtit për Asociacionin të cilin ishte krijuarnga Hashim Thaçi dhe Isa Mustafa dhe e kishte nënshkruar nga ish-kryeministri Mustafa, shkruan Republika Online.

Milaim Zeka thotë që Kurti duhet të krijoj Asociacionin me shumicë serbe i cili thotë se do të shuhet sherri me nderkombtarët dhe me serbet, të cilin Kurti e ka kundërshtuar fuqishë sa ishte në opozit për shkak që mund të destabilizoj vendin.

Zeka ka folur edhe rreth shkarkimit të Valdete Dakes qe ishte në krye të KQZ-së, të cilen është komentuar shkarimi i saj pasi që konsiderohet antikushtetues dhe mund të shkoj vendi në zgjedhje nacionale, shkruan Republika online.

Për më shumë ndiqeni videon: