Home Uncategorized Bie shtylla e ten sionit të lartë, humbin jetën dy elektricistë, Ja...

Bie shtylla e ten sionit të lartë, humbin jetën dy elektricistë, Ja ku ndodhi

46
Advertisement

Një ngj arje tr a gj ike ka ndodhur në Roskovec. Mësohet se dy elektricistë kanë hu m b ur j et ën pasi kanë rënë nga shtylla.

“Sot rreth orës 10:30, në fshatin Jagodinë, Roskovec, te nënstacioni ele ktrik, ka r ënë një shtyllë elektrike e te ns ionit të lartë, dhe për pasojë janë dë mt uar dy punonjës të elektrikut (OST) të cilët ishin duke punuar.

Si pasojë e dëm t i meve të mara, kanë ndërruar jetë të dy punonjësit, shtetasit Gj. D., 50 vjeç, banues në Kuçovë dhe B. S., 64 vjeç, banues në Mallakastër.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia.