Home Uncategorized Deputetja e PDK-së: Kah po shkon ky vend?

Deputetja e PDK-së: Kah po shkon ky vend?

28
Advertisement

Deputetja PDK-së, Ganimete Musliu ka reaguar në përvjetorin e çlirimit të Kosovës. Musliu pyet se ‘kah po shkon vendi’ duke shfaqur pakënaqësi për zhvillimet aktuale.

“Luftes po i thone konflikt. Dites se çlirimit, dita e paqes”, shkruan ajo në llogarinë e saj në Facebook.

“A po mundet kush mi ra n’fije kah po shkon ky vend???”, pyet ajo.

Më 12 qershor të vitit 1999, në Kosovë zbarkuan trupat e para të këmbësorisë së NATO-s dhe njëkohësisht nisi largimi i forcave serbe.