Home Uncategorized Kirurgu kërkonte para për ndërhyrjen, nuk e dinte se pacienti që po...

Kirurgu kërkonte para për ndërhyrjen, nuk e dinte se pacienti që po luftonte me jetën ishte..

55
Advertisement

Jeta shpesh herë sjell histori interesante, ndonjëherë edhe ironike, por kjo më poshtë do t’iu lë të shtangur. Në këtë histori flitet sesi mjeku kërkonte para për të bërë ndërhyrjen dhe nuk e dinte se pacienti që po luftone me jetën ishte djali i tij. Në këtë histori që po shpërndahet me të madhe në rrjetet sociale, do të gjeni ndosh“Ndihma është e jashtëzakonshme dhe nuk ka çmim”. Lexoni historinë e trishtueshme që i ndodhi mjekut.ta mësimin më të mirë në jetë.

Babi, Ti më vrave! Në një rrugë para syve të një zonje, ndodhi një aksident. Si pasojë një djalosh plagoset rëndë. Me ndihmën e disa njerzve që ndodheshin aty hipën 20-vjecarin në makinën e zonjës e cila e transportoj menjëherë në spital. Djaloshi kishte hemoragji, zonja arriti në spital sa më shpejt që mundej.Mjekët e turnit të natës e mori djaloshin nga makina e zonjës dhe e futën brenda, zonja hyri bashkë me ta dhe për të mësuar kush ishte djaloshi dhe për të njoftuar familjen e tij.

Mjekët e turnit konstatuan se duhej menjëherë të hynte në sallën e operacionit, njoftuan kirurgun, i cili për të bërë operacionin donte 1000 euro!Ja thanë zonjës, e cila i pyeti çfarë po ndodh dhe që nuk e njihte djaloshin!?Informuan mjekun, por atij nuk i interesonte kjo, donte paratë.!Zonja duke parë djaloshin që ngadalë po vdiste tha: Mirë, vazhdoni se po shkoj të sjellë lekët.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte qe te lexoni tregimin ne vazhdim..