Home Uncategorized Moti merr kthesën e papritur edhe pse sapo kemi hyrë në stinën...

Moti merr kthesën e papritur edhe pse sapo kemi hyrë në stinën e verës, Java pritet të filloj me..

48
Advertisement

Edhe pse tashmë kemi hyrë në stinën e verës parashikimi i motit thotë të kundërtën. Java që presim përpara do të jetë e paqëndrueshme dhe karakteristikë të saj.
Do të ketë reshjet në formë rre beshesh dhe shtrengatash nga orët e mesditës deri ato të pasdites.Më konkretisht java nis me ditën e Hënë ku moti parashikohet kryesisht i vranët por edhe intrvale me diell.

Reshje shiu me intensitet të ulët në orët e mëngjesit dhe nga orët e mesditës deri pasdite me inteensitet mesatar.Reshjet me intensitet mesatar do të jenë në formën e shtrengatave dhe rre besheve shoqëruar me breshër dhe shkarkeesa elektrike.
Dita e Martë dhe ajo e Mërkurë do të vijoj me motin kryesisht të vranët dhe reshje shiu të herëpashershme me intensitet të dobeet.